PORG základní škola

Poloha:Brno
Typ:návrh interiéru nových prostor školy, kompletní realizace
Realizace:cca 1.200 m2 chodeb, tříd, realizace stěn, zařizovací předměty
Termín:duben – srpen 2023

V září byl slavnostně otevřen 1. stupeň základní školy PORG. Tentokrát v Brně. Osloveni jsme byli v dubnu, prezentace návrhů proběhla v červnu a prázdniny jsme měli v Brně. Na místě bývalé Zbrojovky vyrostla nová kancelářská budova a část dvou pater byla o prázdninách naše. Práce, která nás moc bavila. Snažili jsme se výtvarným pojetím rozvinout dětskou, už tak bohatou fantazii.

Hlavní motivem jsou letadla, která vypouští padáky nesoucí dětem knížky do školy. Prostory jsou krásné a vysoké stropy vybízely k velkorysému pojetí stěn. V družinách tak "vyrostlo" cirkusové šapitó nebo severní pól. Jednotlivé třídy mají svá témata a celobarevné stěny s motivy jsou doplněné o černé magnetické tabule třeba i ve tvaru ponorky. Padáky s knihami se objevují i na chodbách kde kráčí zvířata v téměř životní velikosti a kde se nachází spoustu pufů k sezení. Zde si děti mohou zahrát dámu nebo člověče nezlob se formou nástěnných magnetických her.

Přišli jsme do prázdného prostoru a řešili jsme pojetí stěn, odpočinkové zóny, družiny a třídy včetně úložných boxů, knihoven a skříněk na míru, řešili jsme sborovnu pro učitele, zasedačku, ředitelnu. Zkrátka prázdniny jsme měli opravdu bohaté a občas i trochu akční.